Hizmet StandartlarıKent RehberiEbelediyeSite Haritası

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

kadınlar günü mesajıMahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı
Kadının toplumda yerine ve önemine değinen Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, “Milletlerin gelişmesinde ve ilerlemesinde etken role sahip olan kadınlarımızın topluma katkıları, tarihimizde kazanmış olduğumuz zaferlerde de çok büyüktür. Bu anlamda dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş fedakârlıklarla tarihimize damga vuran kadınlarımızın haklarını ne yapsak ödeyemeyiz.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından “Dünyada hiçbir Ulusun kadını, Ben Anadolu kadınından daha fazla çalıştım, Ulusumu kurtuluşa ve zafere götürmekte Anadolu kadını kadar gayret gösterdim diyemez” sözleri ile çağdaş değerlerin en önemli simgesi olan kadınlara verdiği değeri en güzel şekilde ifade etmektedir.
Kadınlarımızın sosyal yaşantımızda öne çıkan yerleri kapsamında üstlendikleri sorumluluk bakımından, kadın erkek eşitliğinin oluştuğunu ve kadının toplumdaki yerinin sağlamlaşmakta olduğunu görmekteyiz. Bizlere düşen en büyük görev toplumun her kesimindeki kadınlarımızın hak ve özgürlüklerini korumaktır.
Bu duygu ve düşüncelerimle; tüm kadınlarımızın  “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nü kutlar, kendilerine sağlık ve mutluluklar dilerim” dedi.
8 Mart Kadınlar Günü Eğlencesi
Mahmutlar Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile belediye düğün salonunda müzikli eğlence düzenleyecek.
8 Mart Perşembe günü saat 13:30’da başlayacak olan müzikli eğlenceye tüm kadınları davet eden belediye başkanı Ali Çelik, “Kadınlarımızın stresten uzak bir gün geçirmeleri adına belediye düğün salonunda düzenleyeceğimiz müzikli eğlence programına bütün kadınlarımız davetlidir” dedi.

İlgili İçerikler